Разлика помеѓу преработките на „Домагој Вида“

Нема измена во големината ,  пред 6 месеци
с
→‎top: Правописна исправка, replaced: цм → см using AWB
с (додадена Категорија:Хрватски фудбалери користејќи го HotCat)
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: цм → см using AWB)
 
[[Податотека:Vida 2018 2.jpg|мини|Домагој Вида]]
 
'''Домагој Вида''' ({{роден на|29|април|1989}}, [[Осиек]]) — [[фудбал]]ски репрезентативец на [[Фудбалска репрезентација на Хрватска|Хрватска]] кој игра во [[ФК Бешикташ]]. Може да игра на сите позиции во одбранa. Висок е 184 цмсм.
 
== Клупска кариера ==