Разлика помеѓу преработките на „Раздол“

Одземени 124 бајти ,  пред 10 месеци
с
Стилски испавки, replaced: ''' е → ''' —, {{Населено место-Бугарија-никулец}} → {{ПМ-гео-никулец}}, removed: <!-- Ако имате податок, напишет using AWB
с (→‎top: Непотребно, removed: {{Без извори|датум=ноември 2009}} using AWB)
с (Стилски испавки, replaced: ''' е → ''' —, {{Населено место-Бугарија-никулец}} → {{ПМ-гео-никулец}}, removed: <!-- Ако имате податок, напишет using AWB)
'''Раздол''' е село во [[Општина Струмјани]].
 
<!-- Ако имате податок, напишете го после знакот = -->
{{Инфокутија за село во Пиринска Македонија|
| слика мапа=
 
{{Населени места во Општина Струмјани}}
{{Населено местоПМ-Бугаријагео-никулец}}
 
[[Категорија:Општина Струмјани]]