Разлика помеѓу преработките на „Еленор Рузвелт“

Додадени 24 бајти ,  пред 3 месеци
с
→‎'''Бракот и семејниот живот''': Јазична исправка, replaced: бизнисмен → стопанственик (3) using AWB
с (Јазична исправка, replaced: Њу Јорк → Њујорк (6) using AWB)
с (→‎'''Бракот и семејниот живот''': Јазична исправка, replaced: бизнисмен → стопанственик (3) using AWB)
 
*[[Anna Eleanor, Jr|Ана Елеонор, помлада]] (1906-1975) - новинар, односи со јавноста официјален претставник.
*[[James|Џејмс]] (1907-1991) - бизнисменстопанственик, конгресмен, автор.
*Франклин Делано, Џуниор (роден /умрел. 1909)
*[[Elliott|Елиот]] (1910-1990) - бизнисменстопанственик, градоначалник, автор.
*[[Franklin Delano Jr|Франклин Делано помладиот.]] (1914-1988) - бизнисменстопанственик, конгресмен, земјоделец.
*[[John Aspinwall|Јован Aspinwall]] (1916-1981) - трговец, берзански брокер.