Разлика помеѓу преработките на „Стив Возњак“

Додадени 8 бајти ,  пред 10 месеци
с
→‎Наводи: Јазична исправка, replaced: бизнисмени → стопанственици using AWB
с (Правописна исправка, replaced: Санта Круз → Санта Крус using AWB)
с (→‎Наводи: Јазична исправка, replaced: бизнисмени → стопанственици using AWB)
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Возњак, Стивен}}
[[Категорија:Американски компјутерски бизнисменистопанственици]]
[[Категорија:Американски компјутерски програмери]]
[[Категорија:Американски компјутерски научници]]