Разлика помеѓу преработките на „Раздол“

Одземени 55 бајти ,  пред 10 месеци
с
→‎top: Непотребно, removed: {{Без извори|датум=ноември 2009}} using AWB
с (Правописна исправка, replaced: Општествени институции → Општествени установи, Економија → Стопанство using AWB)
с (→‎top: Непотребно, removed: {{Без извори|датум=ноември 2009}} using AWB)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Раздол''' е село во [[Општина Струмјани]].