Разлика помеѓу преработките на „Валентина Матвиенко“

Нема измена во големината ,  пред 5 месеци
с
Правописна исправка, replaced: Санкт-Петербург → Санкт Петербург using AWB
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
с (Правописна исправка, replaced: Санкт-Петербург → Санкт Петербург using AWB)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Податотека:Valentina Matviyenko.jpg|thumb|250px|right|]]
'''Валентина Ивановна Матвиенко''' ({{lang-ru|Валентина Ивановна Матвиенко}}) ({{роден на|7|април|1949}}) е актуелен гувернер на [[Санкт- Петербург]], [[Русија]].
 
== Надворешни врски ==
 
{{Нормативна контрола}}
 
{{DEFAULTSORT:Матвијенко}}
[[Категорија:Руски политичари]]