Земја: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 2 години
с
→‎top: Правописна исправка, replaced: Сончевиот систем → Сончевиот Систем using AWB
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: Сончев систем → Сончев Систем using AWB)
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: Сончевиот систем → Сончевиот Систем using AWB)
 
Поимот „земја“ во македонскиот јазик ја означува:
 
* [[Земја (планета)|Земја]] — планета во [[Сончев Систем|Сончевиот системСистем]],
* синоним за [[држава]]
* синоним за [[почва]]