Разлика помеѓу преработките на „Калиште“

Додадени 202 бајти ,  пред 2 месеци
с
→‎Демографија: Исправка кон поконкретни статии, replaced: | Турци → | Турци, | Роми → | using [[Project:AWB|AWB
с (→‎Стопанство: Јазична исправка, replaced: == Економија == → == Стопанство == using AWB)
с (→‎Демографија: Исправка кон поконкретни статии, replaced: | Турци → | Турци, | Роми → | using [[Project:AWB|AWB)
| 1
|-
| [[Македонски Турци|Турци]]
| 0
|-
| [[Македонски Роми|Роми]]
| 0
|-
| [[Македонски Албанци|Албанци]]
| 688
|-
| [[Македонски Власи|Власи]]
| 0
|-
| [[Македонски Срби|Срби]]
| 0
|-
| [[Македонски Бошњаци|Бошњаци]]
| 0
|-
| останати
| Други
| 12
|-