Михаил II (Византија): Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 2 години
с
→‎Извори: Јазична исправка, replaced: Римското царство → Римското Царство using AWB
с (→‎Извори: Правописна исправка, replaced: Римско царство → Римско Царство using AWB)
с (→‎Извори: Јазична исправка, replaced: Римското царство → Римското Царство using AWB)
{{S-off}}
{{s-bef|before=[[Лав V Ерменец|Лав V]]}}
{{s-ttl|title=Конзул на [[Римско Царство|Римското царствоЦарство]]|years=820–829}}
{{s-aft|after=[[Теофил (владетел)|Теофил]]}}
{{S-end}}