Михаил II (Византија): Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 2 години
с
→‎Извори: Правописна исправка, replaced: Римско царство → Римско Царство using AWB
с (→‎Извори: Правописна исправка, replaced: Римско царство → Римско Царство using AWB)
{{S-off}}
{{s-bef|before=[[Лав V Ерменец|Лав V]]}}
{{s-ttl|title=Конзул на [[Римско царствоЦарство|Римското царство]]|years=820–829}}
{{s-aft|after=[[Теофил (владетел)|Теофил]]}}
{{S-end}}
 
{{Византиски владетели}}
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Михаил 02}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Михаил 02}}
[[Категорија:Византиски цареви од 9 век]]
[[Категорија:Аморијанска династија]]