Разлика помеѓу преработките на „Бајазит-паша“

Одземени 84 бајти ,  пред 5 месеци
нема опис на уредувањето
с (Правописна исправка, replaced: Османлиската империја → Османлиското Царство (2) using AWB)
{{Голем везир на Отоманското Царство}}
 
[[Категорија:Големи везири на Отоманското Царство од 15 век Непрегледани страници| Промени во исчекување]]
[[Категорија:Паши]]
[[Категорија:Отоманци од 14 век]]