Низамудин Ахмед-паша: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Правописна исправка, replaced: Отоманското царство → Отоманското Царство (4) using AWB)
Нема опис на уредувањето
 
{{s-end}}
 
{{Големи везири на ОтоманскатаОтоманското ИмперијаЦарство}}
 
{{Persondata