Разлика помеѓу преработките на „Кралство Грција“

Одземени 2 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Јазична исправка, replaced: Османлиска империја → Османлиско Царство using AWB
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: Отоманската империја → Отоманското Царство using AWB)
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: Османлиска империја → Османлиско Царство using AWB)
|date_event6 = 21 April 1967
|
|p1 = ОсманлискаОсманлиско империјаЦарство
|flag_p1 = Ottoman Flag.svg
|p2 = Прва грчка република