Разлика помеѓу преработките на „Царство Бугарија“

Одземени 2 бајти ,  пред 4 месеци
с
→‎top: Јазична исправка, replaced: Османлиска империја → Османлиско Царство using AWB
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: Отоманската Империја → Отоманското Царство using AWB)
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: Османлиска империја → Османлиско Царство using AWB)
|date_event3 = 27 ноември, 1919
|p1 = Кнежество Бугарија
|p2 = ОсманлискаОсманлиско империјаЦарство
|flag_p1 = Flag of Bulgaria (1878-1944).svg
|flag_p2 = Ottoman Flag.svg