Разлика помеѓу преработките на „Договор од Зухаб“

Одземени 4 бајти ,  пред 5 месеци
с
Јазична исправка, replaced: Османлиска Империја → Османлиско Царство, Османлиска империја → Османлиско Царство using AWB
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: Османлиската Империја → Османлиското Царство using AWB)
с (Јазична исправка, replaced: Османлиска Империја → Османлиско Царство, Османлиска империја → Османлиско Царство using AWB)
|caption =
|date_signed = [[17 мај]] [[1639]]
|location_signed = [[Зухаб]], [[ОсманлискаОсманлиско ИмперијаЦарство]]
|signatories = {{знамеземја|Ottoman Empire|1453}}<br />[[File:Safavid Flag.svg|23px]] [[Персија]]<br />
}}
[[Категорија:Договори на Отоманското Царство|Зухаб]]
[[Категорија:Договори на Иран]]
[[Категорија:ОсманлискаОсманлиско империјаЦарство во 17 век]]