Разлика помеѓу преработките на „Осман I“

Одземени 4 бајти ,  пред 11 месец
с
→‎Наводи: Јазична исправка, replaced: Османлиска империја → Османлиско Царство (2) using AWB
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: Отоманска империја → Отоманско Царство using AWB)
с (→‎Наводи: Јазична исправка, replaced: Османлиска империја → Османлиско Царство (2) using AWB)
{{s-bef|before=[[Ертугрул]]}}
{{s-ttl|title=[[Каји (племе)|Лидер на племето Каји]]|years=1281–1299}}
{{s-non|reason=станал султан|reason2=[[ОсманлискаОсманлиско империјаЦарство]]}}
{{s-new|reason=[[ОсманлискаОсманлиско империјаЦарство|Основање]]}}
{{s-ttl|title=[[Список на османлиски султани|султан на Отоманското Царство]]|years=1299–1324}}
{{s-aft|after=[[Орхан I]]}}