Разлика помеѓу преработките на „Руско-турска војна (1806-1812)“

с
→‎Наводи: Јазична исправка, replaced: Османлиска империја → Османлиско Царство using AWB
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: Отоманска империја → Отоманско Царство using AWB)
с (→‎Наводи: Јазична исправка, replaced: Османлиска империја → Османлиско Царство using AWB)
[[Категорија:19 век во Европа]]
[[Категорија:Руско-турски војни]]
[[Категорија:ОсманлискаОсманлиско империјаЦарство во 19 век]]
[[Категорија:Наполеонски војни]]