Разлика помеѓу преработките на „Бајазит-паша“

Одземени 5 бајти ,  пред 5 месеци
с
→‎Наводи: Правописна исправка, replaced: Отоманската Империја → Отоманското Царство (2) using AWB
с (→‎Наводи: Правописна исправка, replaced: Отоманската Империја → Отоманското Царство (2) using AWB)
{{end}}
 
{{Голем везир на ОтоманскатаОтоманското ИмперијаЦарство}}
 
[[Категорија:Големи везири на ОтоманскатаОтоманското ИмперијаЦарство од 15 век Непрегледани страници | Промени во исчекување]]
[[Категорија:Паши]]
[[Категорија:Отоманци од 14 век]]