Договор од Берлин (1878): Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 2 години
с
→‎Надворешни врски: Правописна исправка, replaced: Балканскиот полуостров → Балканскиот Полуостров using AWB
с (Јазична исправка, replaced: Отоманската империја → Отоманското Царство (2) using AWB)
с (→‎Надворешни врски: Правописна исправка, replaced: Балканскиот полуостров → Балканскиот Полуостров using AWB)
[[Категорија:Меѓународни конференции|Берлин]]
[[Категорија:Мировни договори]]
[[Категорија:Историја на Балканскиот полуостровПолуостров]]
[[Категорија:Договори на Отоманското Царство]]
[[Категорија:Европа во 1878 година]]