Разлика помеѓу преработките на „Пулово“

Одземени 2 бајти ,  пред 1 година
с
Правописна исправка, replaced: Општествени институции → Општествени установи, Економија → Стопанство using AWB
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: е поранешно село → — поранешно село using AWB)
с (Правописна исправка, replaced: Општествени институции → Општествени установи, Економија → Стопанство using AWB)
== Историja ==
 
== ЕкономијаСтопанство ==
 
== Демографија ==
 
== Општествени институцииустанови ==
 
== Културни и природни знаменитости ==