Разлика помеѓу преработките на „Обидим“

Одземени 3 бајти ,  пред 4 месеци
с
Правописна исправка, replaced: Општествени институции → Општествени установи, Економија → Стопанство using AWB
с
с (Правописна исправка, replaced: Општествени институции → Општествени установи, Економија → Стопанство using AWB)
| веб=
}}
 
 
== Географиja и местоположба ==
== Историja ==
 
== ЕкономијаСтопанство ==
 
== Демографија ==
 
== Општествени институцииустанови ==
 
== Администрација и политика ==