Дебочица: Разлика помеѓу преработките

Одземени 49 бајти ,  пред 2 години
с
Правописна исправка, replaced: Општествени институции → Општествени установи, Економија → Стопанство using AWB
сНема опис на уредувањето
с (Правописна исправка, replaced: Општествени институции → Општествени установи, Економија → Стопанство using AWB)
| веб=
}}
'''Дебочица''' — село во [[Горноџумајско]], [[Пиринска Македонија]], денес во [[Општина Горна Џумаја]] на [[Благоевградската област|Благоевградската област]], [[Бугарија]].
 
 
== Географиja и местоположба ==
== Историja ==
 
== ЕкономијаСтопанство ==
 
== Демографија ==
 
== Општествени институцииустанови ==
 
== Администрација и политика ==