Разлика помеѓу преработките на „Југотон“

Одземени 4 бајти ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
{{Инфокутија Издавачка куќа
| име = Југотон
| слика = [[Jugoton logo.jpeg]]
| основана = [[10 јули]] [[1947]]
| место_оснивања =
| број_радника =
| слоган =
| веб_страницавеб-сајт = http://www.crorec.hr/
| информације =
}}
1.405

уредувања