Разлика помеѓу преработките на „Југотон“

Одземен 81 бајт ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
{{Инфокутија Издавачка куќа
| Имеиме = Југотон
| логослика = Jugoton logo.jpeg
| врста_компаније =
| делатност =
| основана = [[10 јули]] [[1947]]
| место_оснивања =
| оснивачи =
| угашена = 1990.
| локација = [[Загреб]]<br />[[Хрватска]]
| руководиоци =
1.462

уредувања