Разлика помеѓу преработките на „Универзитет“

Додадени 3 бајти ,  пред 1 година
→‎Надворешни врски: clean up, replaced: листа на → список на using AWB
(→‎Надворешни врски: clean up, replaced: листа на → список на using AWB)
== Надворешни врски ==
* [http://www.webometrics.info/index.html Ранг списоци на светските универзитети]
* [http://www.webometrics.info/top100_europe.asp-country=mk.htm Ранг листасписок на македонските универзитети]
 
{{Соц-никулец}}
 
{{Нормативна контрола}}
 
[[Категорија:Образование]]