Разлика помеѓу преработките на „Список на ѕвезди во соѕвездието Скорпија“

→‎top: clean up, replaced: листа на → список на using AWB
(→‎Види исто така: clean up, replaced: Листа на → Список на (2) using AWB)
(→‎top: clean up, replaced: листа на → список на using AWB)
! Забелешки
|-
| [[Antares]] || α || 21 || 148478 || 80763 || {{RA|16|29|24.47}} || {{DEC|−26|25|55.0}} || 1.06 || −5.28 || 604 || M1Ib + B2.5V || style="text-align:left;" | Cor Scorpii, Qalb al-Aqrab, Vespertilo; [[листасписок на најсјајни ѕвезди|16-та најсјајна]]; [[двојна ѕвезда]]; [[променлива ѕвезда|променлива]]
|-
| [[Lambda Scorpii|λ Sco]] || λ || 35 || 158926 || 85927 || {{RA|17|33|36.53}} || {{DEC|−37|06|13.5}} || 1.62 || −5.05 || 703 || B1.5IV+... || style="text-align:left;" | Shaula