Разлика помеѓу преработките на „Список на ѕвезди во соѕвездието Телескоп“

clean up, replaced: Листа на → Список на using AWB
(clean up, replaced: Листа на → Список на using AWB)
Ова е список на забележани [[ѕвезда|ѕвезди]] во [[соѕвездие]]то '''[[Телескоп (соѕвездие)|Телескоп]]''', наредени според сјајноста.
 
 
{| class="wikitable sortable"
 
== Види исто така ==
* [[ЛистаСписок на ѕвезди по соѕвездија]]
 
== Наводи ==