Разлика помеѓу преработките на „Орбитален период“

Одземени 10 бајти ,  пред 2 месеци
с
→‎Поврзано: Јазична исправка, replaced: Види исто така → Поврзано using AWB
с (→‎Поврзано: Јазична исправка, replaced: Види исто така → Поврзано using AWB)
 
Постојат неколку видови на орбитални периоди за небесните тела околу [[Сонце]]то.
 
== Поврзано ==
== Види исто така ==
* [[Ѕвездено време]]
* [[Ѕвездена година]]