Разлика помеѓу преработките на „Орбитален квантен број“

→‎Список на квантни броеви за аголен момент: clean up, replaced: Листа на → Список на using AWB
с (Јазична исправка, replaced: Њу Јорк → Њујорк using AWB)
(→‎Список на квантни броеви за аголен момент: clean up, replaced: Листа на → Список на using AWB)
 
Понатаму, [[вектор]]и од ''j'', ''s'', ''m''<sub>''j''</sub> и парноста, кои се вектори на Хамилтоновиот оператор, се линеарни комбинации на [[вектор]]ите накои исто така се вектори на Хамилтоновиот оператор, се линеарни комбинации на векторите на ''ℓ'', ''s'', ''m''<sub>''ℓ''</sub> and ''m''<sub>''s''</sub>.
== ЛистаСписок на квантни броеви за аголен момент ==
* Квантен број за спински аголен момент ([[спински квантен број]])
* Квантен број за орбитален аголен момент