Разлика помеѓу преработките на „Класична архитектура“

clean up, replaced: Листа на → Список на using AWB
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==))
(clean up, replaced: Листа на → Список на using AWB)
== Поврзано ==
* [[ЛистаСписок на термини од класичната архитектура]]
* [[Архитектонски поредок]]
* [[Неокласицизам]]
== Наводи ==
* Sir John Summerson. ''The Classical Language of Architecture''.
 
 
{{историја на архитектурата}}