Жепа: Разлика помеѓу преработките

Додаден 1 бајт ,  пред 2 години
clean up, replaced: Листа на → Список на using AWB
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==))
(clean up, replaced: Листа на → Список на using AWB)
}}
 
'''Жепа''' е село во јужна [[Албанија]]. Селото се наоѓа во [[област Белград (Албанија)|областа Белград]], [[округ Поличане|округот Ура Вајгуроре]] и [[општина Жепа]].
 
== Историја ==
 
== Поврзано ==
* [[ЛистаСписок на села во Албанија]]
 
== Надворешни врски ==