Разлика помеѓу преработките на „Градоначалник на Прилеп“

→‎Список на Градоначалници на Прилеп: clean up, replaced: Листа на → Список на using AWB
с
(→‎Список на Градоначалници на Прилеп: clean up, replaced: Листа на → Список на using AWB)
* врши други работи утврдени со закон и со статутот на општината.
 
== ЛистаСписок на Градоначалници на Прилеп ==
[[Податотека:Map of Prilep.png|мини|десно|Општина Прилеп според територијалната поделба од 2004-2013]]
[[Податотека:Map of Prilep Municipality.svg|мини|десно|Општина Прилеп според територијалната поделба од 2013]]
 
 
{| class="wikitable"