Разлика помеѓу преработките на „Век“

Додадени 2 бајти ,  пред 5 месеци
→‎Поврзано: clean up, replaced: Листа на → Список на using AWB
с (Кирилизација, replaced: Јулијански календар|Јулијанскиот календар → јулијански календар|јулијанскиот календар, Јулијанскио using AWB)
(→‎Поврзано: clean up, replaced: Листа на → Список на using AWB)
 
== Поврзано ==
* [[ЛистаСписок на векови]]
* [[Милениум]]
* [[Деценија]]