Комисија за односи со верските заедници и религиозни групи: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
сНема опис на уредувањето
}}
 
'''Комисијата за односи со верските заедници и религиозните групи на Република Македонија''' ''(скр.кратенка: ''КОВЗРГ)'') е само­сто­­ен орган на државната управа, надлежен за односите помеѓу верските заедници и ре­­ли­гиозните групи и државата. Комисијата ја следи работата на 26 цркви, верски заедници и религиоз­ни гру­пи во Република Македонија. Сегашен директор е м-р [[Звонко Муцунски]]. Центалата се наоѓа во [[Скопје]].
 
 
 
13.850

уредувања