Алтај (град): Разлика помеѓу преработките

Додадени 2 бајти ,  пред 3 години
clean up, replaced: Листа на → Список на using AWB
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==))
(clean up, replaced: Листа на → Список на using AWB)
'''Алтај''' ({{lang-mn|Алтай}}) е град во Монголија и главен град на покраината [[Гови-Алтај (покраина)|Гови-Алтај]]. Градот е географски лоциран во областа [[Јесонбулга, Гови-Алтај|Јесонбулаг]] и има население од 19.300 жители<ref> Ministry of Health of Mongolia. National Center for Health Development. Health Indicators 2006 [http://www.nchd.mn/pdf/uzuulelt/2006.pdf]</ref>.
 
== Транспорт ==
 
== Поврзано ==
* [[ЛистаСписок на градови во Монголија]]
 
== Наводи ==