Разлика помеѓу преработките на „Reise, Reise“

Додадени 2 бајти ,  пред 2 месеци
→‎Список на песни: clean up, replaced: Листа на → Список на using AWB
с (Бот: Поправа пренасочувања)
(→‎Список на песни: clean up, replaced: Листа на → Список на using AWB)
 
'''Reise, Reise''' (во превод: ''патување, патување'') е шестиот [[студиски албум]] на [[Rammstein]], издаден во [[2004]] год. На [[музички албум|албумот]] се најдоа 11 песни.
 
== ЛистаСписок на песни ==
# ''Reise, Reise'' - 4:41
# ''Mein Teil'' - 4:32