Разлика помеѓу преработките на „Царство Бугарија“

Одземени 18 бајти ,  пред 4 месеци
с
Правописна исправка, replaced: Првата Светска војна → Првата светска војна using AWB
с (Правописна исправка, replaced: Првата Светска војна → Првата светска војна using AWB)
|image_coat = Coat of arms of Bulgaria (1927-1946).svg
|image_map = Kingdom_of_Bulgaria_(1914).svg
|image_map_caption = Бугарија во 1914 година, после [[Балканските војни]] и пред [[Првата Светскасветска војна]].
|national_anthem = ''[[Шуми Марица]]''<br /><center></center><br />'''[[Царска химна]]'''<br />[[Химна на негово Величество Царот]]
|common_languages = [[Бугарски]]
|government_type = Уставна монархија
 
{{DEFAULTSORT:Бугарија}}
 
[[Категорија:Трета бугарска држава| ]]
[[Категорија:Поранешни кралства]]