Бјанка Марија Сфорца: Разлика помеѓу преработките

с
→‎top: Јазична исправка, replaced: Света Римска империја → Свето Римско Царство using AWB
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: Светата Римска империја → Светото Римско Царство (3) using AWB)
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: Света Римска империја → Свето Римско Царство using AWB)
|succession =Царица на Светото Римско Царство<br />Војводка на Австрија
|reign =16 март 1494 – 31 декември 1510<br />16 март 1494 – 31 декември 1510
|succession1 = [[СветаСвето РимскаРимско империјаЦарство|Царица на Светото Римско Царство]]
|reign1 = 1508 – 31 December 1510
|birth_date=5 април 1472