Разлика помеѓу преработките на „Влада на Србија“

Одземени 82 бајти ,  пред 1 месец
Бришење на "Ana_Brnabic_Crop.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на Regasterios поради: No permission since 4 May 2020.
(Бришење на "Ana_Brnabic_Crop.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на Regasterios поради: No permission since 4 May 2020.)
 
[[Податотека:Serbian_Government_building.jpg|мини|288x288px|Зграда на Владата На Република Србија]]
'''Владата на Република Србија''' е носител на [[Извршна власт|извршната власт]] во [[Србија|Република Србија]].
|-
| [[Претседател на Владата на Република Србија|Претседател на Владата]]
|
| [[Податотека:Ana_Brnabic_Crop.jpg|67x67пкс|Ана Брнабић]]
| Ана Брнабиќ
| непартиска личност