Затвор: Разлика помеѓу преработките

Додаден 301 бајт ,  пред 2 години
* „Сан Квентин“ (''San Quentin'') - песна на американскиот [[Кантри музика|кантри-музичар]] Џони Кеш (''Johnny Cash'').<ref>[https://www.discogs.com/Johnny-Cash-Johnny-Cash-At-San-Quentin/release/1595647 Discogs, Johnny Cash ‎– Johnny Cash At San Quentin (пристапено на 21.2.2020)]</ref>
* „Блуз од затворот Фолсом“ (''Folsom Prison Blues'') - песна на американскиот [[Кантри музика|кантри-музичар]] Џони Кеш (''Johnny Cash'').<ref>[https://www.discogs.com/Johnny-Cash-Johnny-Cash-At-San-Quentin/release/1595647 Discogs, Johnny Cash ‎– Johnny Cash At San Quentin (пристапено на 21.2.2020)]</ref>
 
==Затворот како тема во филмот==
* „[[Надвор од законот (филм)|Надвор од законот]]“ ([[англиски]]: ''Down by Law'') - американски [[филм]] од 1984 година, во [[режија]] на [[Џим Џармуш]].
 
== Наводи ==