Разлика помеѓу преработките на „NGC 4076“

Додадени 2 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Откривање: Македонизација на единицата, replaced: 18,7 cm → 18,7 см using AWB
с (clean up, replaced: дијаметар со ширина од → пречник од using AWB)
с (→‎Откривање: Македонизација на единицата, replaced: 18,7 cm → 18,7 см using AWB)
 
== Откривање ==
Објектот е откриен на [[27 април]] [[1785]] година од страна на [[Вилијам Хершел]], со помош на [[рефлекторски телескоп]], чијашто леќа имала пречник од 18,7 cmсм.
 
== Податоци ==