Тош ван дер Санде: Разлика помеѓу преработките

Додадени 52 бајти ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Ознака: Изворно уредување 2017
Нема опис на уредувањето
}}
 
'''Тош ван дер Санде''' ({{lang-nl|Tosh Van der Sande}}; р. {{роден|28|ноември|1990}}) — [[Белгија|белгиски]] професионален [[друмски велосипедист]], кој вози за [[Светска турнеја UCI|UCI World Tour]] екипата {{ct|LTB}}.<ref>{{cite web|url=https://www.directvelo.com/equipe/1048/lotto-soudal#riders-2019|title=Lotto-Soudal|languagelast=|first=|date={{fr}}|work=Directvelo|publisher=Association Le Peloton|language=fr|archive-url=|archive-date=|dead-url=|accessdate=3 јануари 2019}}</ref>
 
== Допинг ==