NGC 972: Разлика помеѓу преработките

Одземени 17 бајти ,  пред 2 години
с
→‎Откривање: clean up, replaced: дијаметар со ширина од → пречник од using AWB
с (→‎Откривање: clean up, replaced: дијаметар со ширина од → пречник од using AWB)
 
== Откривање ==
Објектот е откриен на [[11 септември]] [[1784]] година од страна на [[Вилијам Хершел]], со помош на [[рефлекторски телескоп]], чијашто леќа имала дијаметар со ширинапречник од 18,7  cm.
 
== Податоци ==