Разлика помеѓу преработките на „Новогодишна ноќ“

Нема измена во големината ,  пред 1 година
с
Правописна исправка, replaced: Коста Рика → Костарика using AWB
с (Правописна исправка, replaced: Коста Рика → Костарика using AWB)
 
=== Костарика ===
Во [[Костарика]] семејствата најчесто се собираат во 9 часот и се забавуваат до 1 или 2 часот после полноќ. Постојат неколку традиции кај семејствата од Коста РикаКостарика. Една од тие традиции е да се јадат 12 грозја кои претставуваат 12 желби за новата година и трчање на улиците со багаж кој претставува желба за нови патувања и авантури во новата година.
 
=== САД ===
 
{{Нормативна контрола}}
 
[[Категорија:Нова Година| Ноќ]]
[[Категорија:Празници во јануари]]