Катакана: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 2 години
с
Правописна исправка, replaced: Хонг Конг → Хонгконг using AWB
[проверена преработка][проверена преработка]
(→‎Проширена катакана: Грешки во пишување)
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
с (Правописна исправка, replaced: Хонг Конг → Хонгконг using AWB)
 
|''honkon''
|香港 {{languageicon|yue}}
|Хонгконг
|Хонг Конг
|-
|リスボン
 
{{Нормативна контрола}}
 
[[Категорија:Јапонски писма]]