Разлика помеѓу преработките на „Стајколас (Горно Дивјаци)“

Нема измена во големината ,  пред 1 година
с
→‎Поврзано: Јазична исправка, replaced: [[Список на археолошки локалитети → [[Список на археолошки наоѓалишта using AWB
с (→‎top: Македонизација и форматирање, replaced: ''' е археолошки локалитет → ''' — археолошко наоѓалиште using AWB)
с (→‎Поврзано: Јазична исправка, replaced: [[Список на археолошки локалитети → [[Список на археолошки наоѓалишта using AWB)
* [[Црквен Даб (Горно Дивјаци)|Црквен Даб]] - средновековна населба;
* [[Горно Дивјаци]];
* [[Список на археолошки локалитетинаоѓалишта во Крушевско]];
 
== Наводи ==