Разлика помеѓу преработките на „Стари Анови (Белче)“

Нема измена во големината ,  пред 1 година
с
→‎Поврзано: Јазична исправка, replaced: [[Список на археолошки локалитети → [[Список на археолошки наоѓалишта using AWB
с (Македонизација и форматирање, replaced: ''' е археолошки локалитет → ''' — археолошко наоѓалиште using AWB)
с (→‎Поврзано: Јазична исправка, replaced: [[Список на археолошки локалитети → [[Список на археолошки наоѓалишта using AWB)
*[[Зад Корија (Белче)|Зад Корија]] - населба од среден век;
*[[Белче]];
*[[Список на археолошки локалитетинаоѓалишта во Демирхисарско]];
 
== Наводи ==