Разлика помеѓу преработките на „Пулово“

Додаден 1 бајт ,  пред 1 година
с
→‎top: Јазична исправка, replaced: е поранешно село → — поранешно село using AWB
с (Bjankuloski06 ја премести страницата Пулево на Пулово)
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: е поранешно село → — поранешно село using AWB)
}}
 
'''Пулево''' е поранешно село во [[Драмско]], [[Егејска Македонија]], [[Република Грција]].
 
== Географиja и местоположба ==