Разлика помеѓу преработките на „Смилковци“

Додадени 2 бајти ,  пред 4 месеци
с
→‎Стопанство: Јазична исправка, replaced: == Економија == → == Стопанство == using AWB
с (стилска исправка, replaced: е село во → — село во using AWB)
с (→‎Стопанство: Јазична исправка, replaced: == Економија == → == Стопанство == using AWB)
На 12 април 2012, во атарот на селото, на брегот на Смилковското Езеро се случило грозоморното [[Убиства кај Смилковци|петкратно убиство]].
 
== ЕкономијаСтопанство ==
 
== Демографија ==