Еднодомен парламент: Разлика помеѓу преработките

с
категорија
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (слика)
с (категорија)
* [[Дводомен парламент]]
* [[Парламент]]
 
[[Категорија:Законодавни тела]]
 
[[ca:Unicameralitat]]
4.318

уредувања